Boğazhisar Eğitim Kurumları Sınav BilgileriSınav Tarihi: Şubat 2019

Yer: Boğazhisar Eğitim Kurumları

İl: İstanbul

Başvurmak için tıklayınız.

Sınırlı sayıdaki “Boğazhisar Bursluluk Sınavı” başvuru kontenjanı için acele edin!

Sınav başvurusuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı oturumlardaki kontenjan adetleri hızla azalmaktadır. 06 Şubat’ta online başvuru alımı kapatılacaktır.

9 Şubat 2019 Boğazhisar Bursluluk Sınavı

“Eğitimi Yeniden Tanımlıyoruz.”  Eğitimde birçok konuda öncü olan Boğazhisar Eğitim Kurumları, eğitim sistemini daha fazla öğrenci ile buluşturacak. Öğrencilerin bireysel özelliklerine göre hazırlanmış eğitim müfredatları ile Zihinsel Gelişimleri, Sosyal Gelişimleri, Bedensel Gelişimleri, Ruhsal Gelişimleri ve Duygusal Gelişimleri desteklenmektedir. Onlar yaptıklarıyla, hayalleriyle, değerleriyle, birikimleriyle iç dünyalarıyla biriciktir. Aldığı eğitim ve yaşadığı çevre ile bu özellikler ya körelir ya da gelişir.

Boğazhisar Bursluluk sınavı ile 4, 5, 6 ve 7. sınıflara, öğrencilerin akademik başarısına göre farklı oranlarda burslar sağlayacaktır. Burs oranları, sınav neticelerinde en yüksek puana göre belirlenmektedir. Sınav soruları 4 ana ders müfredatından oluşmaktadır.

Sınav, okul yönetimi tarafından kararlaştırılan ve ilan edilen tarihte yapılmaktadır. Ayrıca boğazhisar bursluluk sınavı geçtikten sonra, daha önce sınava katılmamış öğrencilerimizi “Bireysel Bursluluk” sınavı imkanı sunmaktayız.

Bireysel Bursluluk sınavımıza ise “Boğazhisar Bursluluk Sınavı” tamamlandıktan sonra web sayfamızdan başvuru sağlayabilirsiniz.