MEV Koleji Özel Basınköy Okulları Sınav BilgileriSınav Tarihi: Mart 2019

Yer: MEV Koleji Özel Basınköy Okulları

İl: İstanbul

Başvurmak için tıklayınız.

MEV Koleji Özel Okulları, Millî Eğitim Vakfı tarafından eğitime çağdaş yaklaşım modeliyle Türkiye’deki özel okullara kalite ve nitelikte örnek oluşturmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek özümseyen, güçlü akademik kadrosuyla ülkemize aydınlık nesiller yetiştirmek, aynı zamanda özel okul ücretleri arasında denge unsuru olmak amacıyla 1991 yılında kurulmuştur.

MEV Koleji, 1997 yılında MEV Koleji Özel Basınköy Lisesi’yle başladığı İstanbul Özel Okulları oluşumuna 1998 yılında MEV Koleji Özel Basınköy İlköğretim Okulunu da katarak eğitimine devam etmektedir. MEV Koleji Özel Basınköy Okulları, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nden oluşmaktadır. Toplam öğrenci kapasitesi 1660’tır. 

SINAVA GİRECEK SINIFLAR

2018-2019 eğitim-öğretim yılında 4. sınıfı okuyan öğrenciler (Ortaokul öğrenimi için)
2018-2019 eğitim-öğretim yılında 8. sınıfı okuyan öğrenciler (Lise öğrenimi için)

BAŞVURU

Başvurular 28 Şubat 2019 tarihine kadar kontenjanlar dahilinde kabul edilecektir.

SINAV İÇERİĞİ VE SORU SAYILARI

Türkçe ve Matematik derslerindeki sınav tarihine kadar olan kazanımlara göre, ilgili sınıfın öğretim programlarına uygun olarak hazırlanmış çoktan seçmeli sorulardan oluşur. 

BURS ŞARTLARI VE SÜRESİ

Burs, mezun oluncaya kadar okumak üzere, kayıt yaptıran öğrencilerden; ortaokul öğrencileri için, ortaokul öğrenimi süresince, lise öğrencileri için, lise öğrenimi süresince; davranış puanlarının indirilmemiş yıl sonu başarı puanının 100 üzerinden en az 80 olması koşulu ile devam ettirilir.

KAYIT ZAMANI
Sınav sonuçları açıklandıktan itibaren ilk bir ay içerisinde, kayıt kabul şartlarını taşıyan öğrenciler kesin kayıta davet edilir. Burs hakkı elde eden öğrenciler, yapılacak bildirimi takip eden bir ay içerisinde kayıt yaptırmadığı durumlarda bursluluk hakkını kaybeder. Yerine yeni öğrenci davet edilmez.