Nun Okulları Sınav BilgileriSınav Tarihi: Şubat 2019

Yer: Nun Okulları

İl: İstanbul

Başvurmak için tıklayınız.

Bursluluk Sınavı

Daha iyi bir gelecek için tüm çocukların eşit haklarla eğitim alması NUN Okulları olarak burs politikamızın temelini oluşturuyor. Kurucu vakfımız, NUN Eğitim ve Kültür Vakfı, burs verdiği öğrencileri bursluluk sınavı ile seçmiyor. Kabul sürecinin ilk adımı olan akademik sınavı ve rehberlik görüşmeleri aşamasını başarıyla tamamlayan öğrenciler, burs talebinde bulunma imkânına sahipler.

NUN Okulları Kabul Sınavı

NUN Okullarının kabul sınavı bir bursluluk sınavı değil, kayıt hakkı kazanmak için her öğrencinin girmesi gereken bir sınav. Öğrenci adaylarımızın bu sınavda gösterdiği başarı burs oranlarını etkilemekle birlikte burs oranını asıl belirleyen faktör ailenin ekonomik durumudur. Vakfımız farklı sosyoekonomik gruplardan öğrenciler için eşit haklarda eğitim sunmak amacı taşır.

Bir bursluluk sınavı yapmadan, kabul sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilerin aileleri ile vakıf yönetimimiz bire bir görüşmeler yaparak, her ailenin kendi ihtiyaç durumuna ve okul ücretini ödeme gücüne göre burs oranı belirliyor.

Okulumuzun öğrenci alım sınavına başvurmak isteyen aday velilerimizin, öncelikle aşağıdaki formu eksiksiz doldurması gerekmektedir.

• Sınav bedeli olan 50 ₺ web sitemiz üzerinden online ödeme şeklinde ya da sınav günü okulumuzun muhasebe biriminde nakit veya kredi kartı seçenekleriyle ödenebilir. ​

• Burs başvurusunda bulunan aday velilerimizin talepleri, öğrencinin sınav ve tanıma süreçlerinin olumlu sonuçlanması halinde değerlendirilir.

• NUN Okulları Kabul ve Değerlendirme süreçlerine dair daha detaylı bilgi almak için:

http://www.nunokullari.com/tr/kabul-ve-degerlendirme-sureci

Ana Sınıfı, İlkokul, Ortaokul ve Lise başvurularınızı aşağıdaki form üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.