Sultan Fatih Koleji Sınav BilgileriSınav Tarihi: Şubat 2019

Yer: Sultan Fatih Koleji

İl: Ankara

Başvurmak için tıklayınız.

Sınav, tüm özel ve resmi okulların 2018-2019 öğretim yılında 4, 5, 6, 7. sınıflarında okuyan öğrencilerine uygulanacaktır.

Burslar, sınava katılan öğrenci sayısına, öğrencinin başarısına ve ilgili yerleşke ve okul için belirlenen burslu öğrenci kontenjanına göre düzenlenir.

Sınava giren öğrencilere sınava katılım durumu ve öğrencinin başarısına göre %100’den başlayıp değişik oranlarda burs verilecektir.

Sınavla kazanılan burs sadece eğitim bursudur, yemek, kıyafet, servis vb. hizmetler dahil değildir. Sınava giren öğrencilere verilecek burslarda öncelikle öğrencinin okuduğu sınıf seviyesi için belirlenen taban puanı geçip geçmediğine bakılacak, sonra sınavda kaçıncı olduğuna bakılacaktır.

Tüm sınıf seviyelerinde kazanılan burslar sadece 2019-2020 eğitim öğretim dönemini kapsayacak olup burslar bir yıllıktır. Eğitim bursları okul kayıt şartına bağlı olup her ne sebeple olursa olsun bir başka kişiye devredilemez.

Burslardan 30 Mart 2019 Cumartesi gününe kadar okulumuza kayıt yaptırıldığı takdirde faydalanılabilecektir. Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayan öğrenciler burslardan faydalanamayacaktır. Eşit puan alan öğrencilerden yaşı küçük olana bursluluk önceliği verilir.

SINAVLA İLGİLİ DETAYLAR

Son Başvuru Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe

Sınav Tarihi: 16 Şubat 2019 Cumartesi

Sınav Uygulama Merkezi: Sultan Fatih Koleji Fatih Yerleşkesi

Sınav Seansları: 10.00-13.00

Sınavda 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir.

Öğrencilerin sınavdan en az 30 dakika önceden sınava girecekleri merkeze gelmesi ve sınav salonunda yerini alması gerekir. Sınav başladıktan 15 dakika sonra sınava öğrenci alınmayacaktır. Mazeretin türü ne olursa olsun sınava girmeyen öğrenciye yeni bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Sınava girecek öğrencilerin yanında öğrenci belgesi veya kimlik bulundurması zorunludur.

Sınav sonunda sınav kitapçıkları kesinlikle öğrencilere verilmeyecektir.

Sınav için yanınızda kurşun kalem ve silginizin bulunmasına dikkat ediniz.

Sınavda öğrencilerin yanlarında cep telefonu, kayıt cihazı, fotoğraf makinesi ve hesap makinesi bulundurması yasaktır. Ayrıca sınav esnasında usulsüzlük yapan veya kopya çektiği belirlenen öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.

Enver İSTİF - Okul Müdürü