Okula Özel Kısa Mesaj (SMS) ve E-posta Sistemi


MEB tarafından yapılan yeni düzenleme ile zorunlu hale gelen uygulamalar ve diğer değişiklikler 12 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

 

Bu düzenlemeye göre; ilkokulların 1'inci sınıfına ise eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak. Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilecek. Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları, velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirecek veya kayıtlarını bir yıl erteleyecek. Velilerden kayıt erteleme için sağlık raporu istenmeyecek. Yeni düzenlemeyle okul öncesi eğitim kurumlarında ikili eğitim yapılması zorunluluğu kaldırılarak, tam gün eğitime geçildi. Okul öncesi kurumlarda artık "güne başlama, oyun, beslenme, temizlik, etkinlik, dinlenme ve günü değerlendirme" zamanlarını da içerecek şekilde, günde 50'şer dakikalık aralıksız 6 etkinlik saati süre ile tam gün eğitim yapılacak. 

 

Devamsızlık yapan öğrencilerin durumları veliye posta, e-posta veya kısa mesaj yolu ile zorunlu olarak bildirilecek. Teneffüs sürelerine ilişkin de düzenlemeye gidilirken, tam gün eğitim yapan okullarda daha önce 10 dakika olan teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. İkili eğitim yapan okullarda ise teneffüse en az 10 dakika ayrılacak.

 

Eduwiser sistemi Basic versiyonu ile bu ihtiyaçları ücretsiz olarak edinebilirsiniz.Aynı zamanda E-okul ile entegre olarak çalışmaktadır.Velilere SMS ve e-posta ile devamsızlık bildirimleri gönderebilir ve okulunuza ait diğer ihtiyaçlarınızı da bu sistem üzerinden karşılayabilirsiniz.


Başvuru ve detaylar için formu doldurun size dönüş yapalım:

www.edu.com.tr/demo-talebi


Eduwiser Okul Yönetim Sistemi tüm özelliklerini incelemek için tıklayınız.

 


Yardıma mı ihtiyacınız var?

Eğer aradığnız soruya cevap bulamıyorsanız, bizimle iletişime geçiniz.
Yardım ve Destek