SIR GİBİ SAKLANAN YENİ NESİL ÖZEL OKUL


Elektrikli araçların mucidi, uzaya ilk araç gönderen kişi… Elon Musk, son yılların en çok konuşulan, yaptığı her işle gündem olan bir isim.

 

PayPal, Tesla, SpaceX gibi şirketleri ile inovasyon ve girişimcilik dehası olarak öne çıkan Musk, aynı zamanda çocuklar için bir ilkokul kuran birisi. 

 

Euronews Türkçe’de yer alan habere göre, her anlamda ulaşılması güç bu okulun adı 'Ad Astra' yani 'Yıldızlara Doğru”...

 

2013’te kendi çocukları için Los Angeles'ta gizli tutulan özel bir okul kuruyor.


Okulun sadece 30 öğrencisinin olduğu belirtiliyor ve ekleniyor:

“İnternet sitesi yok, adresi yok, telefonu yok, sosyal medyada herhangi bir varlığı yok. Kabullerin nasıl sağlandığına ilişkin hiçbir bilgi veya form yok ancak seçim aşamasında IQ testi yapıldığı biliniyor. Okulda kimlerin öğretmenlik yaptığı da gizemler arasında. Bazı bilgilere göre öğretmenler esas mesleği öğretmenlik dahi olmayan bireyler olabiliyor ve bu kişiler Elon Musk tarafından bizzat seçilerek sürekli değişiyor.”

 

Los Angeles'ın elitle ailelerinin çocuklarını bu okula kaydettirebilmek için yarış içinde olduğu, okuldaki öğrencilerin çoğunun ise SpaceX çalışanlarının çocuğu olduğu iddia ediliyor. Yani, bir anlamda Musk, kendi kurduğu şirkete yatırım yapıyor da olabilir.

 

Öğrencilerin yaş ortalamasının 5 ila 12 olduğu belirtiliyor. Ancak klasik sınıf ayrımı yok bu okulda. Tüm öğrencilerin birlikte eğitim gördükleri kaydediliyor. 

 

Derslerde günlük hayata ilişkin pratik ve ahlaki konuların çoğunlukla işlendiği söyleniyor. 

 

Anlatılanlara göre, okuldaki öncelikli hedef, çocuklara eleştirel düşünce kazandırmak. Bu nedenle belirli egzersiz programları yapıyor öğrenciler.

 Yardıma mı ihtiyacınız var?

Eğer aradığnız soruya cevap bulamıyorsanız, bizimle iletişime geçiniz.
Yardım ve Destek