Yabancı Dil ve Teknoloji İlişkisiGünümüz imkanları ve teknolojisi çocuklara daha önce hiç karşılaşmadığımız bir dünya sunuyor. Bu yeni imkanlar sayesinde çocuklar, oyuna, eğlenceye ve istedikleri her mecraya rahatıkla ulaşabiliyor. Ama ne yazık ki çocuklarımızı,  bu teknoloji dünyasının içinde zapt etmekte hepimiz zorlanıyoruz. Yetişkin bireyler ve aile fertleri olarak çocuğumuza iyi eğitim vermek için elimizden geleni ardımıza koymasak da, teknolojinin etkisiyle çocuklarımız eğitimi yeterince eğlenceli bulmadıkları için derslere karşı pek hevesli ve meraklı olmuyorlar.

Ayrıca, standart okul eğitiminde gruplar halinde öğrenme, çoğu zaman bir rekabet ortamı oluşturduğu için çocukların öğrenmede hayal kırıklığı yaşayabildiğini ve eğitimden duygusal olarak uzaklaştığını da biliyoruz.
İşte, düzenlediğim ‘Çocuklar için Oyunlarla İngilizce’ derslerinde, bu teknolojinin zararları üzerine yakınmak yerine, teknolojinin iyi yanlarından faydalanıp, çocuklarımıza eğitime karşı farklı bir bakış açısı kazandıracağız.

Çocuklarımızın, bire bir derslerimizde olumsuz hiçbir rekabet ortamı yaratmadan, bireysel öğrenci takibi ve özel ders planlarıyla, hem eğlenerek hem keyif alarak öğrenmenin mümkün olduğunu fark etmelerini sağlayacağız. Bu küçük farkındalık kesinlikle çok şey değiştirecek. Unutmayın, dil nasıl en iyi küçük yaşta öğretilir ise, aynı zamanda küçük yaşta sevdirilir.

Yazar: Tuncay Çimen


Yardıma mı ihtiyacınız var?

Eğer aradığnız soruya cevap bulamıyorsanız, bizimle iletişime geçiniz.
Yardım ve Destek