Eduwiser Bursluluk


Neden Eduwiser Bursluluk Modülü

Kurumunuz dışından misafir öğrencileri de davet ederek bursluluk sınavları organize etmek artık çok kolay. Eduwiser Bursluluk Web Uygulaması ile birçok yeni öğrenciye ulaşabilir, okulunuzun tanıtımını yapabilirsiniz.

Öğrencileri kendi sınıf seviyelerinde, zahmetsizce sınav oturma planları yapabilir, başvuru sırasında otomatik olarak sınav Giriş Belgesi verebilirsiniz. Optik formlarını sisteme tanıtarak, öğrenci ismine düzenlenmiş sınav evrakları hazırlayabilirsiniz.
Eduwiser Bursluluk Web Uygulaması Nasıl Çalışır?


Okulunuzun ismi ile sınav başvuru linki oluşturarak kurumunuzun web sitesinde yayınlarsınız

Bu linke tıklayan veli ve öğrenciler sınav başvuru formunu doldurarak sınava kayıt olurlar.

Başvuru sırasında otomatik olarak sınav Giriş Belgesi verebilir. Okul logunuzun olduğu bu sınav giriş belgesi indirilebilir veya çıktısı alınabilir. Böylece öğrenci hangi tarih, saat ve sınıfta sınava gireceğini görür.

Kurum yöneticisi sınıf oturma planlarını düzenleyebilir.


Sınıf oturma planları sistemden çıktı olarak alınarak sınıflara asılabilir.

Sınav gerçekleştirildiğinde sınav optik formları sisteme tanıtılarak her öğrenci için otomatik olarak sınav sonuç formu oluşturulur.

Okulunuzun ismi ile sınav sonuç linki oluşturarak kurumunuzun web sitesinde yayınlarsınız. Böylece sınav sonucuna veli ve öğrenciler online olarak ulaşmış olur.

Yönetici, detaylı sınav sonuç raporları ile analiz yapılır.

Sınav Sonuç Listesi Ekranı : Öğrencilerin derslerdeki doğru, yanlış ve netlerini liste halinde görebilir ve öğrencilerin ayrı ayrı sınav sonuç karnelerini alabilirler.

Sınıf Ders Analiz Ekranı: Öğrenci, şube ve kurum bazında derslerdeki başarı durumunu gösterebilir.

Ders Konu Analizi : Öğrenci, şube ve kurum bazında derslerdeki konu ve kazanım başarı durumunu gösterebilir.